شرکت آسان راه شمال خرم

حماسه سیاسی با انتخاب دولت کاردان و تابع ولایت فقیه تحقق می‌یابد

حماسه سیاسی با انتخاب دولت کاردان و تابع ولایت فقیه تحقق می‌یابدد

کتر علی‌ اکبر ولایتی گفت: باید با انتخاب دولت کاردان و تابع ولایت فقیه حماسه سیاسی را تحقق بخشیم.

 

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش حوزه و بیداری اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد که چهاردهم فروردین برگزار شد اضافه کرد: انتخابات مساله‌ای مهم است و در واقع می‌توان گفت در شرایط فعلی ضرورت بیشتری برای اثبات تکلیف بیشتر وجود دارد.

‏وی افزود: شاید هیچگاه نظیر حال برای اثبات تکلیف نسبت به نظام و آرمان‌های نظام اسلامی ضرورت نداشتیم و باید تمام تلاش خود را در عرصه انتخابات برای به تحقق رساندن حماسه سیاسی بکنیم.

‏ولایتی با اشاره به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری خرداد 92 باید دولت کاردان و تابع ولایت فقیه انتخاب شود، اضافه کرد: در سالی که با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، باید یکایک افراد جامعه در مسیر تحقق آن تلاش کنند.

‏وی ادامه داد: هر فرد می‌تواند در این مساله کارگشا باشد و به نوعی می‌توان گفت برای تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی و روی کار آمدن دولت کاردان و تابع ولایت فقیه باید احساس مسئولیت و تکلیف کنیم.

‏دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با تأکید بر اینکه بیداری اسلامی به معنی بازگشت به ارزش‌های اسلامی است، گفت: کشورهایی که بیداری اسلامی را تجربه می‌کنند در واقع پیش از آن روش‌های غیراسلامی را برای مدیریت کشور تجربه کرده و حال به این مساله پی برده‌اند که مدیریت باید در خط اسلام و با پرچمداری علمای اسلام باشد.

‏وی اضافه کرد: استعمار بعد از انقلاب صنعتی اروپا شروع شده و رو به گسترش است و به جرأت می‌توان گفت که در هیچ کجای دنیا در برابر آن مقاومت صورت نگرفته و تنها سد مقاومت در برابر آنان جهان اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی است.

‏دکتر ولایتی تأکید کرد: تفاوت جنگ‌های صلیبی و جنگ‌های اخیر در این است که جنگ صلیبی فقط به نظامی‌گری و جنگ سخت توجه داشته اما جنگ‌های اخیر نه فقط تکیه بر تسلیحات نظامی داشته بلکه فرهنگ و آداب کشور را مورد هدف قرار داده است.‏

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل افزود: هدف قرار دادن فرهنگ به معنی بازی با فرهنگ و تغییر الفبای اسلامی است؛ به صراحت می‌توان اعلام کرد به جز ایران اسلامی هیچ کشور دیگری نتوانسته است در برابر تغییر الفبای اسلامی مقاومت محض داشته و به طور مستقل حرکت کند.

‏او ایران اسلامی، شبه قاره هند، عثمانی و مصر را پیشتازان حوزه بیداری اسلامی توصیف کرد و گفت: این چهار کشور در بیداری اسلامی علما و روحانیون را در رأس خود قرار داده و بدین وسیله توانستند در برابر استعمار و استثمار پیروز شوند.

‏وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در تاریخ خود اعم از مشروطه، معاهده‌هایی چون ترکمنچای و گلستان و مواردی از این قبیل شاهد حضور پررنگ و مقاومت علما در عرصه مبارزه با استعمار بوده که شهادت آیت‌الله مدرس نیز یکی از نمونه‌های بارز آن است.

‏ولایتی تأکید کرد: استعمار کمر همت در مسیر ضعف اسلام بسته و در اینجا پی به اهمیت نقش علما و حوزه می‌بریم و باید علما نسبت به هر زمان دیگری احساس تکلیف کنند.

‏دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی از هدف استعمار برای تجزیه کشورهای اسلامی یاد کرد و گفت: استعمار با تمام قدرت‌ به تهاجم با اسلام برخاسته و در حقیقت می‌توان گفت خواستار تجزیه کشورهای خاورمیانه و در حقیقت جهان اسلام است.

‏وی از تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی در سال جاری یاد کرد و ادامه داد: نباید تحقق حماسه سیاسی را فقط منحصر به مرز خود کنیم بلکه تحقق مسائل سیاسی باید در منطقه و در کل جهان اسلام صورت گیرد.

‏ولایتی با اشاره به بیداری اسلامی در مصر تأکید کرد: عده‌ای بر سر عناوین انقلاب‌های صورت گرفته در کشورهای عربی نظریات متفاوت دارند و برخی با عناوین بیداری انسانی و بهار عربی یاد می‌کنند؛ مقام معظم رهبری در 14 بهمن 89 در خطبه نماز جمعه تأکید کردند انقلاب کشورهای عربی بیداری اسلامی است و این در زمانی بود که فقط 2 سال از این انقلاب‌ها می‌گذشت و هنوز حسنی مبارک در مصر ساقط نشده بود.

‏مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل افزود: بیداری انسانی به معنی اومانیسم بوده و این اصطلاح به معنای انسان‌گرایی است؛ بیداری انسانی در تقابل با اسلام‌گرایی و اعتقاد به اسلام خدامحور است.

‏ولایتی از ناآرامی‌های صورت گرفته در سوریه یاد کرد و گفت: سوریه بیش از هر زمان دیگری مقتدرانه در برابر ناآرامی‌ها ایستاده و این ناآرامی‌ها و نابسامانی‌ها نشأت گرفته از جنگ‌های کور و چریکی عده‌ای غیرسوری در داخل سوریه است.

‏وی با اظهار امیدواری از اتحاد و انسجام بیشتر در جهان اسلام اظهار داشت: در برابر استعمار و استثمار باید اهل تسنن و تشیع منسجم و برادرانه زیر پرچم اسلام گرد هم جمع آیند تا تجزیه جهان اسلام توسط استعمار تحقق پیدا نکند.‏

   + ; ٩:٠۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()