نحوه نصب قفل

شاید به دفعات مجبور شده اید که قفل درب اتاق های خانه تان را تعویض نمایید و به همین دلیل متحمل هزینه های گزافی شده اید. گاهی اوقات به دلیل مسائل ایمنی، مفقود شدن کلیدها، و یا به علت تعویض درب ها ناخواسته درگیر نصب قفل می شویم؛ از اینرو بر آن شدیم تا نحوه نصب قفل را در این قسمت به شما آموزش دهیم. بر روی برخی از درها مکان نصب قفل از قبل معین و جای آن دریل شده است و کار شما خیلی راحت می شود، اما روی برخی از درها این امکان از قبل تعبیه نشده است و شما یا باید خودتان آنرا انجام دهید و یا از یک فرد متخصص در خواست کنید تا این کار رابرایتان انجام دهد. برخی از قفل ها دارای دفترچه راهنمای نصب می باشند، اما اکثر آنها فاقد یک چنین کاتالوگی می باشند؛ توجه داشته باشید جنس درب هر چیزی که باشد قبل از هر کاری می بایست جایی را برای نصب قفل بر روی آن در نظر بگیریم. اغلب درب های داخلی منازل ایرانی چوبی هستند و کار را برای نصاب راحت تر می کنند. پس از ایجاد فضا در داخل در به راحتی می توانید قفل و قاب آن را در مکان مورد نظر قرار دهید.

وسایل مورد نیاز

وسایلی که شما به این منظور به آنها نیاز دارید، به شرح زیر می باشند:

·قفل و ملزومات آن

·خط کش یا متر

·نوار چسب

·مداد یا کاتر

·دریل

·سمباده

·اسکنه (قلم درز)

·آچار

·پیچ گوشتی

نحوه نصب قفل

مرحله 1- ابتدا درب را اندازه گیری نمایید و محل دقیق قرار دادن قفل را مشخص کنید. بعد از آن جعبه قفل را باز کرده و الگوی مقوایی که به همراه قفل در آن وجود دارد را بردارید. الگوی مقوایی را روی درب قرار دهید و با مداد شکل آنرا بکشید. همچنین می توانید به جای مداد با استفاده از کاتر نقاط مورد نظر را علامت گذاری کنید. برای اینکه قفل تکان نخورد و اندازه گیری ها دقیق باشند، می توانید الگوی مقوایی را با چسب محکم کنید.

 

مرحله 2 – با استفاده از سری مخصوص دریل جاهای علامت گذاری شده را سوراخ کنید. دقت داشته باشید که این کار را از هر دو صرف انجام دهید تا روکش نازک چوبی طرف دیگر درب آسیب نبیند. هنگامیکه نوک دریل در حال خارج شدن از سمت دیگر بود، دریل را متوقف کرده و آنرا از طرف دیگر وارد نموده و کار را مجدداً از سمت دیگر ادامه دهید.

مرحله 3 -زمانیکه کار با دریل تمام شد و تمام حفره ها ایجاد گردید، با استفاده از سمباده مناطق مختلف را صاف کرده و اضافات چوب را از روی آن پاک کنید تا قفل و مغزی به راحتی در سر جای خود قرار بگیرند.

مرحله 4- مغزی را وارد مکان در نظر گرفته شده کنید و سپس سایر ملزومات قفل نظیر قاب و سینی قفل را جا بزنید و مهره ها را محکم کنید.

مرحله 5- سیلندرها و صفحات خارجی را نیز در مکان مورد نظر خود قرار دهید و سپس با استفاده از پیچ گوشتی آنها در جای خود سفت کنید

توجه

اگر دفعه اولی است که می خواهید این کار را انجام دهید، باید به اندازه کافی تمرکز داشته باشید و دقت کنید تا اندازه گیری ها به درستی انجام شوند، در غیر اینصورت نمی توانید به راحتی قفل را جا زده و از آن استفاده کنید.

/ 0 نظر / 356 بازدید